Jak sprawić, aby była funkcjonalna, przytulna – ale i miała swój niepowtarzalny charakter? 

Podzielimy się kilkoma zasadami, które pomogą w aranżacji strefy dziennej. 

  1. Zachowaj porządek i harmonię.

Podziel przestrzeń na mniejsze strefy, możesz tego dokonać poprzez zaakcentowanie każdej z nich. Osiągniesz to przez zastosowanie różnych kolorów i materiałów na podłodze lub przy zastosowaniu mebli, np. postawieniu wyspy między kuchnią a salonem. 

  1. Funkcjonalna kuchnia 

Polecamy wybrać opcję mebli na wymiar, co pomoże zaaranżować każdy centymetr tej strefy. Dodatkową przestrzeń w kuchni możesz zyskać dzięki wyspie, może ona spełniać funkcję blatu oraz miejsca przeznaczonego do spożywania posiłków. 

  1. Duży czy mały stół w jadalni? 

Dwa w jednym – czyli stół rozkładany, który łączy w sobie funkcje małego stołu, który pozwoli nam zaoszczędzić miejsce – oraz dużego stołu, który staje się szczególnie potrzebny w przypadku odwiedzin czy rodzinnych uroczystości. 


    4. Salon w strefie dziennej. 

Ważne, aby stawiać przede wszystkim na funkcjonalność elementów wyposażenia. Zapoznaj się ze wszystkimi potrzebami oraz nawykami domowników – pozwoli Ci to stworzy przytulne miejsce, które uszczęśliwi wszystkich. Najlepiej wybrać niskie meble, które nie będą zbytnio przytłaczać naszego pomieszczenia i sprawią, że dostęp do światła nie będzie zakłócony. W centrum salonu postaw sofę lub narożnik o wielkości dopasowanej do metrażu pomieszczenia. 

Skorzystaj z funkcji mebli modułowych, które można dowolnie łączyć i tworzyć przestrzeń najlepiej dopasowaną do naszych aktualnych oczekiwań. Świetnie sprawdzą się szafki na kółkach, kilkuelementowe narożniki czy stoliki kawowe z dwoma blatami. 

Przed rozpoczęciem planowania strefy dziennej zapoznaj się z aktualnymi potrzebami i nawykami domowników, co pozwoli stworzyć Ci przytulne miejsce dla całej rodziny.