662 775 008
ul. Nałęczowska 64/6, 02-922 Warszawa
kontakt@amitamieszkania.pl

Dom z duszą w sercu Marek, ogród i dwa garaże

Marki , ul. Jutrzenki
 • Rodzaj nieruchomości: Dom
 • Rynek: Wtórny
 • Rodzaj transakcji: Sprzedaż
 • Metraż: 234.00 m²
 • Pokoje: 7
 • Miasto: Marki
 • Dzielnica: Marki
 • Ulica: Jutrzenki
 • Numer oferty: 334756
 • Rok budowy: 1982
 • Cena za m²: 5128
 • Wielkość działki: 822.00 m²
 • Ilość pięter w budynku: 1
 • Szczegóły: Balkon , Ogród
 • Miejsce parkingowe: Garaż , Miejsca parkingowe naziemne
 • Rodzaj budynku: Dom (Wolnostojący)

Opis

Jeśli szukasz dużego domu z ogromnym potencjałem aranżacyjnym oraz cenisz spokój w okolicy, to ta oferta może być idealna dla Ciebie! – Do sprzedaży działka z domem i dwoma garażami przy ul. Jutrzenki w Markach.

DZIAŁKA I DOM

Działka o powierzchni 822 m2 (szerokość ok.16,6m, długość ok. 56m) została wykorzystana pod budowę dużego domu oraz dwóch budynków gospodarczych/garaży – jednego z przodu działki (19m2) z bezpośrednim wjazdem z ulicy oraz drugiego w jej tylnej części (32,5 m2). Teren jest ogrodzony, a dodatkowo w jego obrębie wydzielone jest miejsce na ogródek kwiatowy z przodu domu i sad owocowy z tyłu.

Dom w obecnym kształcie (234 m2 według dokonanego obmiaru) powstał w 1982 r. jako rozbudowa wcześniej istniejącego mniejszego domu. Jest to murowany, dwukondygnacyjny budynek o powierzchni zabudowy 151 m2. Wejście do domu znajduje się od tyłu budynku od strony ogrodu. Kilka schodków prowadzi wprost do wiatrołapu (12,2 m2), który dalej kieruje nas do holu (8,3 m2) na parterze budynku. Dolna kondygnacja składa się z salonu (29 m2), kuchni (15,7 m2) z ogromną, długą spiżarnią (7 m2), łazienki (3,3m2) i dwóch pokoi (23,6m2 oraz 15,8m2), które mogą pełnić funkcję sypialni, pokoju gościnnego czy gabinetu.

Drewniane schody ułożone na betonowej wylewce prowadzą na górną kondygnację domu. Na piętro składają się pomieszczenia takie jak kuchnia (15,4 m2) z małą spiżarnią (2,5 m2), cztery pokoje (16,8 m2, 15 m2, 20,9 m2, 16,2 m2) w tym jeden z balkonem (3,7 m2), łazienka oraz pokój pełniący do tej pory funkcję pracowni krawieckiej (12,2 m2). Dodatkowo na piętrze znajduje się wejście na przestronny strych (118 m2 powierzchni podłóg, w tym 16 m2 powierzchni o wysokość od 2,1m wzwyż).
Z tyłu domu znajduje się także zejście do piwnicy, która składa się z dwóch pomieszczeń (12 m2 i 30 m2).

Należy zaznaczyć, że wysokość pomieszczeń w domu jest znacznie większa niż w przeciętnym mieszkaniu i wynosi 2,89m. Wszystkie pokoje mają ustawny układ i są doskonale doświetlone przez duże okna.

WIZUALIZACJE

Drugie, trzecie oraz czwarte zdjęcie przedstawiają wizualizacje komputerowe wybranych pomieszczeń. Zawierają one 100% odwzorowania rzeczywistego układu budynku, układu okien, kierunków padania światła itp., więc stanowią dla zainteresowanego nabywcy inspirację, w jaki sposób można wykorzystać potencjał przestrzeni tego domu.

LOKALIZACJA

Dom położony jest w spokojnej części Marek na osiedlu domów jednorodzinnych. W najbliższej okolicy budowane są nowe budynki mieszkalne, które dodają temu miejscu nowoczesności i świeżości.

W niedalekiej odległości znajdują się rozliczne punkty handlowo-usługowe oraz placówki opiekuńcze i oświatowe:

– CH Prima Park Marki – 650m, 8 min pieszo,
– Centrum Medyczne Marki – 500m, 6 min pieszo,
– sklepy spożywcze (Żabka, Lidl, Pan Warzywko),
– Przedszkole Jutrzenka (150m, 2 min pieszo), Przedszkole „ArtEdoo” (800m, 10min pieszo),
– Szkoła Podstawowa nr 3 – 900m, 11 min pieszo

Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się przy ul. Piłsudskiego (400 m, 4 min pieszo). Odjeżdżają z niego autobusy linii 140/738/L33/L40/L45/N61. Do Metra Trocka można dojechać autobusem w 25min bez przesiadek.

Nieruchomość leży w pobliżu czteropasmowej drogi nr 629, którą w kilka minut można dojechać do granic Warszawy oraz drogi szybkiego ruchu S8.

ASPEKTY TECHNICZNE

O tym domu należy myśleć jako o nieruchomości z ogromnym potencjałem, ale wymagającej modernizacji i remontu. Zakres tych prac zawsze zależeć będzie od konkretnego inwestora, jednak niezmienny pozostaje duży potencjał i wiele możliwości jakie daje ten dom.

Dom został wybudowany z cegły, mury zewnętrzne są grube i zapewniają wspaniały chłód wnętrza latem oraz wystarczające ciepło zimą. Elewację można dodatkowo ocieplić od zewnątrz, aby uzyskać parametry energetyczne typowe dla dzisiejszych domów nowych.

Drewniana więźba dachowa jest wykonana w typowy sposób ze słupami, krokwiami i jętkami konstrukcyjnymi, obecnie jest nieocieplona, ale wystarczy wypełnić przestrzeń pomiędzy krokwiami wełną mineralną aby uzyskać sporą dodatkową przestrzeń poddasza ze stabilną dodatnią temperaturą przez cały rok.

W piwnicy ulokowane są dwa piece grzewcze starszego typu (gazowi oraz na drewno) sterowane ręcznie. Ogrzewania budynku wymagać więc będzie przemyślenia i instalacji nowoczesnego pieca gazowego, być może w wybranym miejscu na parterze (np. w części obecnej spiżarni), ze względu na niewielką wysokość pomieszczeń piwnicy.

FORMA WŁASNOŚCI I OPŁATY

Na nieruchomość jest pełna własność z założoną księgą wieczystą. Roczny podatek od nieruchomości to koszt ok. 260zł. Odbiór odpadów komunalnych jest obecnie wliczony w opłaty za wodę, więc podobnie prąd i gaz płatne są wg wskazań licznika.

Przestrzeń, zieleń i cisza – to trzy słowa, którymi można krótko opisać tę nieruchomość. Brzmi dobrze? Zadzwoń i porozmawiajmy! – Każdego z siedmiu dni tygodnia!

(Fluent English language presentation or phone conversation also available. English description on request.)