662 775 008
ul. Nałęczowska 64/6, 02-922 Warszawa
kontakt@amitamieszkania.pl

Atrakcyjna nieruchomość inwestycyjna pod Warszawą

Otwock , ul. Bernardyńska

Opis

Atrakcyjna nieruchomość pod Warszawą na cele prywatne lub jako inwestycja.

NIERUCHOMOŚĆ
· posiadłość o pow 3,19 ha · 7 budynków w tym willa z 1928 r.· teren częściowo zalesiony·

LOKALIZACJA
Otwock, województwo mazowieckie, aglomeracja warszawska
Centrum Warszawy – 30 km
Lotnisko Chopina – 35 km
Konstancin – 30 min promem w Karczewie
Urząd Miasta Otwock – 3 km
Stacja kolei SKM Śródborów – 1 km

Posesja znajduje się w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, graniczy z terenami Lasów Państwowych, które ciągną się nieprzerwanie przez około 60 km.

GRUNT
Posiadłość składa się z kilku działek leśno-budowlanych o łącznej powierzchni 3,19 ha.
Ukształtowanie terenu płaskie, wydmowe i piaszczyste, porośnięte sosnowym lasem. Nieruchomość czysta, zadbana, trawa regularnie koszona, wypielęgnowany starodrzew.
Do posesji prowadzą cztery drogi dojazdowe zewnętrzne a na jej terenie przewidziane potencjalne wewnętrzne drogi komunikacyjne.

ZABUDOWANIA
Na terenie posesji znajduje się 7 budynków w tym 3 budynki mieszkalne.
Budynek główny stanowi willa z okresu międzywojennego z bogatą historią, zwana „Willa Zadumana”.
Jest to pierwszy murowany obiekt na tym terenie, nazywanym przed wojną kolonią urzędniczą Soplicowo. Obiekt zaprojektowany przez znanych warszawskich architektów: Miszkisa, Wekera, Paradistala. Wzniesiony jako budynek całoroczny o funkcji mieszkalnej i letniskowej dla inż. Ignacego a’Donau Szpindlera. Mieścił się w nim pensjonat prowadzony przez Jadwigę a’Donau-Szpindlerową. Ogród wokół willi w 1929 r. zaprojektował sam Wacław Tański, główny ogrodnik Łazienek Królewskich, wykładowca w Wyższej Szkole Ogrodniczej (poprzedniczce Wydziału Ogrodniczego SGGW) i projektant otwockiego parku miejskiego. Ozdobami parku były: minifontanna usytuowana na południe od budynku, kort tenisowy i murowana altana.
Za willą od strony lasu wznosi się niewielki drewniany dom nazywany Belweder. Nazwa ta przylgnęła do budynku ze względu na to, że po 1926 r. kilkakrotnie na letnisku przebywał tu prof. Stanisław Wojciechowski, prezydent RP w latach 1922-26.
Pozostałe zabudowania to: budynek mieszkalny, współcześnie odremontowany oraz inne o charakterze gospodarczym i pomocniczym, stanowiące zaplecze posiadłości.
Łączna powierzchnia budynków to ponad 650 m2.
Zabudowania nie są wpisane do rejestru zabytków.

DANE TECHNICZNE
Posiadłość ogrodzona. Posiada sieć elektroenergetyczną, własne szambo i studnię. Podłączenie sieci wodno- kanalizacyjnej na końcowym etapie. W najbliższych planach przewidziane podpięcie sieci gazowej. Drogi dojazdowe żwirowe przygotowane pod nawierzchnię asfaltową.
Zabudowania do remontu, ewentualnie zburzenia i wybudowania na ich miejscu nowoczesnych obiektów mieszkalnych, hotelowych lub rekreacyjnych.
Budynek główny – willa w stylu modernistycznym. Budynek całoroczny, wyposażony w wodę, prąd, centralne ogrzewanie. Częściowo podpiwniczony. Konstrukcja murowana. Wewnątrz zachowana część oryginalnych elementów wyposażenia np. piękne piece kaflowe, schody, balustrady, stolarka drzwiowa. Aktualny stan obiektu- jak na zdjęciach.

SĄSIEDZTWO
Posiadłość graniczy ze świetnie prosperującym domem rehabilitacyjno-opiekuńczym typu premium Centrum Origin. Ośrodek wybudowany na bazie przedwojennego Pensjonatu Sopliczanka przez kanadyjska firmę Origin specjalizująca się w tego typu obiektach na całym świecie. W okolicy w trakcie budowy 3 podobne obiekty.

WALORY
– zdrowotne; uznany przez środowiska medyczne mikroklimat – 1923- Otwock otrzymał status uzdrowiska
– przyrodnicze; tereny porośnięte charakterystycznymi lasami sosnowymi – które wydzielają olejki eteryczne i produkują duże ilości chlorofilu
– rekreacyjno; wypoczynkowe – nieopodal rzeka Świder, lasy otwockie i celestynowskie stanowiące zagłębie grzybowe, mnogość tras rowerowych, pieszych, narciarstwa biegowego, nordic walking
– dogodne położenie względem Warszawy i dobra z nią komunikacja

PRZEZNACZENIE- INWESTYCJA
Nieruchomość ma ogromny potencjał:
– spełni wymagania najbardziej wyrafinowanych, ceniących prywatność nabywców poszukujących nietuzinkowego miejsca na rodzinną posiadłość
– będzie idealnym miejscem dla inwestorów poszukujących atrakcyjnej lokalizacji do kreowania biznesu np. hotel, ośrodek pobytu sanatoryjnego, SPA, ośrodek rehabilitacyjny, ośrodek opieki, bazy noclegowej np. w postaci indywidualnych małych domów dla rodzin przebywających tutaj i w okolicy pensjonariuszy.

Miasto Otwock kładzie duży nacisk na rozbudowę infrastruktury, prowadzi aktywną politykę inwestycyjną. Jest atrakcyjnym obszarem dla inwestorów.
Serdecznie zapraszam do obejrzenia.