662 775 008
ul. Nałęczowska 64/6, 02-922 Warszawa
kontakt@amitamieszkania.pl

Duży dom mieszkalny lub biuro firmy 450m do metra

Warszawa Mokotów Służew, ul. Wołodyjowskiego
 • Rodzaj nieruchomości: Dom
 • Rynek: Wtórny
 • Rodzaj transakcji: Sprzedaż
 • Metraż: 688.77 m²
 • Pokoje: 8
 • Miasto: Warszawa
 • Dzielnica: Mokotów
 • Ulica: Wołodyjowskiego
 • Numer oferty: 334529
 • Rok budowy: 2002
 • Cena za m²: 9074
 • Wielkość działki: 689.00 m²
 • Ilość pięter w budynku: 2
 • Szczegóły: Balkon , Ogród
 • Miejsce parkingowe: Garaż , Miejsca parkingowe naziemne
 • Rodzaj budynku: Dom (Wolnostojący)

Opis

Jeśli szukasz ogromnej przestrzeni dla swojej rodziny lub potrzebujesz siedziby dla firmy czy przedszkola to ta oferta będzie idealna dla Ciebie! Ogromny dom na warszawskim Mokotowie to dobry wybór zarówno dla prywatnego nabywcy jak i inwestora.

DOM I DZIAŁKA

Działka (689m2) została wykorzystana pod zabudowę domu jednorodzinnego wolnostojącego z dwoma lokalami użytkowymi (łącznie ok.575m2 powierzchni). Dom powstał w roku 2002 i zgodnie z pozwoleniem na budowę oryginalny projekt domu przewiduje 688 m2 powierzchni całkowitej.  Dzięki obecności dwóch wejść, dwóch klatek schodowych i dwóch oddzielnych kotłowni można stworzyć podział na dwie niezależne od siebie części. Dom może zostać wykorzystany jako lokal mieszkalny dla jednej lub dwóch rodzin, biuro lub przedszkole niepubliczne. Obecnie budynek przekształcony jest w biurowo-mieszkalny z funkcją biurową na parterze i pierwszym piętrze oraz mieszkalną na poddaszu. Za budynkiem znajduje się ogródek z pięknie kwitnącą magnolią i miejscem na strefę wypoczynkową. Wzdłuż ogrodzenia posadzony jest rząd tui, które zapewniają separację od sąsiadów i wraz z ramą budynku domykają prywatną przestrzeń. Na terenie posesji znajduje się 10 naziemnych miejsc postojowych. Ponadto posiadłość posiada dwie szerokie bramy wjazdowe, które można wykorzystać do rozłącznych celów.

Obecnie budynek zaadaptowany jest na siedzibę firmy. Po wejściu do domu od przodu podwórka wchodzimy do dużej recepcji (23,35m2). Po lewej stronie znajduje się sala konferencyjna (32,55m2), w której należy zwrócić uwagę na przeszkloną ścianę gwarantującą doskonałe doświetlenie pomieszczenia. Za recepcją znajdują się klimatyzowana serwerownia (8,14m2) oraz toaleta (3,38m2). Następnie wchodzimy do widnej kuchni połączonej z jadalnią (32,83m2), z której znajduje się wyjście na podwórko. W dalszej części parteru znajduje się pokój o charakterystycznym kształcie (22,7m2), składzik (1,53m2) oraz łazienka z prysznicem (1,8m2). Pod obiema klatkami schodowymi są kotłownie (9,68m2 oraz 9,26m2). Wysokość parteru wynosi od 2,64m do 3,16m w zależności od pomieszczenia.

Na pierwsze piętro składają się ogromne open space (96,02m2) z balkonem, toaleta (1,36m2), dwa pokoje (31,33m2 i 22,34m2), kuchnia (15m2), szatnia (4,61m2) oraz łazienka z prysznicem (3,11m2). Wysokość piętra wynosi 2,92m.

Na poddaszu podobnie jak na pierwszym piętrze znajduje się open space (88,59m2), toaleta (2,93m2), łazienka z prysznicem (4,02m2), dwa pokoje (9,05m2 i 15,12m2) oraz kuchnia z jadalnią (32,67m2). Należy zwrócić uwagę na pomieszczenie zwane bunkrem. Może ono stanowić świetne miejsce na archiwum, ze względu na obecności drzwi antywłamaniowych. Wysokość poddasza waha się w zależności od pomieszczenia i wynosi 4,28-4,6m2.

Wnętrze budynku przeszło remont w 2021r. Wszystkie prace zostały wykonane z dbałością o szczegóły za pomocą wysokiej jakości materiałów. Łazienki i toalety są w pełni wykończone i umeblowane, reszta pomieszczeń wymaga wstawienia mebli. Wnętrza są jasne i doskonale doświetlone przez obecność licznych dużych okien. Jedynym elementem wymagającym odświeżenia jest elewacja budynku.
Po sąsiedzku budowany jest budynek z apartamentami, który dzięki swojej nowoczesności będzie stanowił duży wizualny atut okolicy.

BIURO

Jedną z kilku opcji adaptacji tego budynku jest stworzenie przestrzeni biurowej, tak jak jest to zrobione obecnie. Należy zwrócić uwagę na obecność klimatyzowanej serwerowni, co może stanowić wielką wartość dla firm informatycznych. W budynku znajduje się również system uniwersalnego okablowania telekomunikacyjnego przewidziany do szerokiej gamy zastosowań (Ethernet). Umożliwia on tworzenie sieci komputerowych lub dołączanie telefonów i innych urządzeń pracujących w sieci. Istotną funkcję może spełniać także bunkier z drzwiami antywłamaniowymi, stanowiący bezpieczne miejsce do archiwizacji dokumentów. W domu jest również dostęp do Internetu światłowodowego. Ogromną zaletą dla biura jest również obecność naziemnych miejsc postojowych dla pracowników, a także bliskość komunikacji miejskiej. Wszystkie przestrzenie zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i potrzebach pracowników oraz klientów. Komfort zapewniają ergonomiczne wnętrza z dostępem światła dziennego.

LOKAL MIESZKALNY

Budynek można zaadaptować na jeden wielki dom lub dwa segmenty (dwa lokale użytkowe) – każdy z własną klatką schodową, kotłownią i garażem. Duża liczba pomieszczeń pozwala na zaaranżowanie przestrzeni na wiele sposobów. Każdy z poziomów posiada kuchnię oraz osobno toaletę i łazienkę. Okolica jest bezpieczna, a droga dojazdowa mało ruchliwa, co gwarantuje spokój i ciszę. Bliskość placówek opiekuńczych i oświatowych stanowi ogromną wygodę dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mimo bliskości centrum miasta, okolica daje wrażenie spokojnej i ustronnej.

PRZEDSZKOLE

Budynek może zostać dostosowany pod usługi oświaty. W 2011r. powstał projekt budowlany zmiany sposobu użytkowania jednorodzinnego budynku mieszkalnego na przedszkole niepubliczne. W celu otworzenia przedszkola niepublicznego zostały wydane wszystkie potrzebne decyzje oraz przekazane zgody i zaświadczenia. W budynku można stworzyć bezpieczną przestrzeń do opieki nad dziećmi. Istnieje możliwość wydzielenia stref do zabawy, nauki i spożywania posiłków. Oprócz tego bez problemu będzie można odseparować zaplecze administracyjne oraz kuchnię.

AMBASADA

Istnieje możliwość stworzenia w budynku ambasady niedużego państwa. Takie miejsce musi odpowiadać wymogom bezpieczeństwa i funkcjonalności. Duża ilość pomieszczeń zapewnia możliwość zaaranżowania m.in. oficjalnego biura ambasadora, konsulatu czy biura wydawania wiz. Dzięki podziałowi domu na dwa oddzielne lokale użytkowe można odseparować część reprezentatywną od segmentu biurowego. Bezpieczeństwo archiwizowanych dokumentów zapewni obecność bunkru z drzwiami antywłamaniowymi. Długi podjazd w prawej strony budynku idealnie predysponuje do stworzenia śluzy.

WIZUALIZACJE

Drugie i trzecie zdjęcie przedstawiają wizualizacje komputerowe wybranych pomieszczeń. Zawierają one 100% odwzorowania rzeczywistego układu budynku, układu okien, kierunków padania światła itp.,  więc stanowią dla zainteresowanego nabywcy inspirację, w jaki sposób można wykorzystać potencjał przestrzeni tego domu. Na życzenie dostępne są również wizualizacje pomieszczeń w wersji dla lokalu mieszkalnego i przedszkola.

LOKALIZACJA

Dom znajduje się w doskonałej lokalizacji, w samym sercu Służewa na Mokotowie.

Okolica jest fantastycznie skomunikowana z resztą Warszawy:
-450m (6 min pieszo) do stacji Metro Służew, 800m (10 min pieszo) do stacji Metro Wilanowska,
-350m (4 min pieszo) do przystanku tramwajowego przy ul. Puławskiej (linie 4/19/35),
-500m (6 min pieszo) do przystanków autobusowych przy ul. Puławskiej (linie 192/331/709/727/739/N37) oraz ul. Rolnej (linie 189/193/317/401//402/N33/N50/N83).

W najbliżej okolicy znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe:
-550m (7min pieszo) do Centrum Handlowego „Land”,
-400min (5 min pieszo) do bazaru przy ul. Wałbrzyskiej,
-wiele sklepów spożywczych (m.in. Biedronka, Żabka, Odido, Delikatesy),
-w obrębie 1km znajdują się salony fryzjerskie i kosmetyczne, banki, restauracje i bary.

Niedaleko położone są także placówki opiekuńcze i oświatowe:
-żłobki, przedszkola publiczne i prywatne, przedszkola językowe (angielsko-polskie, francusko-polskie), przedszkole muzyczne ( w obrębie 1km do domu przy ul. Wołodyjowskiego),
-Szkoła Podstawowa nr 46 im. Stefana Starzyńskiego (550m, 7 min pieszo),
-Szkoła Podstawowa nr 271 im. 11 Listopada (1,3km, 15min pieszo),
-Multischool International School Szkoła Podstawowa (400m, 5 min pieszo),
-LXI, LXV oraz XLIII Liceum Ogólnokształcące,
-Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego,
-Uczelnia Łazarskiego,
-dobry dojazd do SGGW.

Należy również zwrócić uwagę na różnorodne obiekty rekreacyjne:
-Służewski Dom Kultury – w SDK odbywają się liczne koncerty i festiwale, prowadzone są zajęcia tematyczne dla dzieci i dorosłych (m.in. lekcje fotografii, warsztaty ceramiczne, zajęcia wokalne i taneczne). Służewski Dom Kultury znajduje się na terenie Parku Doliny Służewieckiej.
-Park Dolina Służewiecka – miejsce idealne na spacery czy wycieczki rowerowe, w obrębie parku znajduje się także wybieg dla psów. Poprzez przejście pod ulicą Puławską park łączy się z terenami zielonymi wokół Stawu Służewieckiego, a poprzez przejście pod wiaduktem ulicy Dolina Służewiecka z parkiem im. Romana Kozłowskiego w dzielnicy Ursynów.
-OSiR Mokotów Kompleks Sportowy – nowoczesny obiekt z basenem i dużą salą sportową z trybunami.
Oprócz wymienionych miejsc w okolicy znajdują się siłownie, baseny, liczne orliki i boiska sportowe.

FORMA WŁASNOŚCI I OPŁATY

Formalnie jest to dom wolnostojący jednorodzinny z dwoma lokalami użytkowymi. Stan prawny domu to pełna własność z założoną księgą wieczystą (jeden właściciel). Dostępna jest szeroka dokumentacja techniczna budynku również w wersjach zagospodarowania na przedszkole i lokal biurowy. Do wglądu są również projekty sposobu użytkowania. Pierwotny lokal mieszkalny został przekształcony na biurowo-mieszkalny zgodnie z kompletnym, wyczerpującym projektem.

Istnieje możliwość zakupu nieruchomości rozłożonego w czasie – jeden z lokali można kupić od razu, a drugi w roku 2023, co podzieli płatność na dwie raty.

Ta nieruchomość to idealna propozycja dla osób chcących pracować lub mieszkać w spokojnej okolicy, a jednocześnie w nowoczesnej części stolicy.
Brzmi interesująco?  Zadzwoń i porozmawiajmy – każdego z siedmiu dni tygodnia!

(Fluent English language presentation or phone conversation also available. English description on request.)