662 775 008
ul. Nałęczowska 64/6, 02-922 Warszawa
kontakt@amitamieszkania.pl

Działka pod magazyn ~30 km od W-wy 1,2ha

Jakubów , ul. Mińska

Opis

Działka inwestycyjna o powierzchni 1,2ha położona w Jakubowie, ~30 km na wschód od granic Warszawy, tuż przy węźle Janów/Jakubów Autostrady Wolności A2.

DZIAŁKA

Jest to działka rolna zabudowana o powierzchni 12’258 m2, posiada dość foremny trójkątny kształt. Składa się głównie z gruntów rolnych klasy IV i V, a częściowo III klasy pod fragmentem dawnego lasu. Las ten jest zaszłością z czasów, gdy nie było tu jeszcze autostrady, dlatego należy przeprowadzić wyłączenie tego niewielkiego fragmentu działki z produkcji leśnej i rolnej, aby w pełni wykorzystać potencjał tej nieruchomości.

Działka jest obecnie zabudowana domem wolnostojącym o powierzchni ok. 160 m2 powstałym w 1967 roku oraz budynkami stodoły, stajni oraz wiaty, ale wobec proponowanej inwestycji będą zapewne podlegały wyburzeniu. Na terenie znajduje się również niewielki sztuczny staw, który można wykorzystać jako zbiornik do celów przeciwpożarowych albo zdecydować o jego zasypaniu.

Działka jest w pełni ogrodzona siatką z ogrodzeniem o konstrukcji drewnianej i metalowej. Wjazd znajduje się za rondem w jej południowej części, bezpośrednio za ekranem dźwiękochłonnym i ma obecnie szerokość 9,5m.

MEDIA

Do działki doprowadzony jest obecnie prąd i woda miejska, a na przyszły rok Gmina planuje również doprowadzenie gazu w ulicy.

PROJEKT INWESTYCYJNY

Po analizie pojemności wykonanej przez architekta dla tej działka jest obecnie możliwość uzyskania Warunków Zabudowy pod inwestycję w obiekt logistyczny, na przykład halę magazynową z częścią biurową o powierzchni zabudowy ok. 2’200 m2.

Po konsultacji w Urzędzie Gminy zaplanowane są dodatkowe działania związane z przekształceniem gruntów i wyłączeniem z produkcji leśnej i rolnej, aby umożliwić zaprojektowanie obiektu o powierzchni zabudowy nawet do 3’500 m2 z placem manewrowym. Działania te można prowadzić mając na uwadze już konkretne potrzeby i cel realizowany przez nowego właściciela.

LOKALIZACJA

Działka znajduje się przy asfaltowej drodze powiatowej prowadzącej z Jakubowa do Starej Niedziałki i dalej Mińska Mazowieckiego. Do samego centrum Mińska Mazowieckiego jest 6,7 km, czyli 8 min autem.

Z węzła Południowej Obwodnicy Warszawy w Miedzeszynie na działkę dojedziemy autostradą samochodem w zaledwie 18 min ( 33 km ), korzystając ze zjazdu z autostrady prowadzącego wzdłuż jednej z granic działki.

Po drugiej stronie autostrady znajduje się magazyn znanej firmy Panattoni o łącznej pow. ponad 15 tys. m2. Na sprzedawanej działce może więc stanąć podobny mniejszy obiekt na wzór wspomnianej inwestycji sprzed zaledwie kilku lat.

STAN PRAWNY

Działka administracyjnie podlega pod Urząd Gminy w Jakubowie oraz Starostwo w Mińsku Mazowieckim. Jest to pełna własność, z założoną Księgę Wieczystą, dział IV hipoteka jest bez obciążeń, a dział III bez roszczeń i ograniczeń.

Jeśli zainteresowała Cię ta oferta i widzisz tu potencjał na inwestycję w obiekt logistyczny dla Twojej firmy – zadzwoń do nas i porozmawiajmy o szczegółach. – Każdego z siedmiu dni tygodnia!

(Fluent English language presentation or phone conversation also available.)