662 775 008
ul. Nałęczowska 64/6, 02-922 Warszawa
kontakt@amitamieszkania.pl

Działka budowlana Kąty-Miąski gm. Wołomin

Kąty-Miąski

Opis

Dwie atrakcyjne działki budowlane (sprzedawane razem) w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim, w gminie Strachówka, o powierzchni łącznej 2400m2, zlokalizowane przy drodze krajowej nr 50, którą w ciągu 15 minut dojedziemy do autostrady A2. Dojazd do granicy Warszawy (Wola Grzybowska) zajmuję jedynie 25 min.

Zgoda na budowę domu jednorodzinnego odbywa się na podstawie WZ (Warunków Zabudowy). Na podstawie analizy Warunków Zabudowy, na proponowanych działkach, można wybudować dom jednorodzinny z poddaszem mieszkalnym lub niższy budynek, w tym budynek rekreacyjny (np. większą altanę).
W okolicy przeważa zabudowa jednorodzinna i rekreacyjna.

Media
– prąd (w działce),
– internet (w drodze).

Zalety działki

Obie działki tworzą prostokątny kształt i łącznie mają ok 60 m długości i ok 40 m szerokości. Wymiar taki pozwala na dużą swobodę w projektowaniu przyszłej zabudowy mieszkaniowej lub rekreacyjnej
Co więcej, działki mają bezpośredni dostęp do asfaltowej drogi gminnej.
Działki w części porośnięte są drzewami (sosny, brzozy, topole), a na ich końcu płynie strumyk. Powoduje to, że jest to świetne miejsce kontaktu z naturą i wymarzone miejsce do życia.
Czyste powietrze, cisza, śpiew ptaków

W pobliżu:
– przedszkole 10 min
– szkoła podstawowa 10 min
– sklep spożywczy 10 min (Biedronka 13 min)
– urząd gminy 6 min
– stacja paliw 10 min (Orlen 15 min)

Do Mińska Mazowieckiego dojedziemy w 20 min., a na miejscu czekają na nas liczne atrakcje, m.in.:

1. Pałac Dernałowiczów
Jest to zabytkowy zespół pałacowy składający się z pięknego pałacu, oraz otaczającego go dużego parku.

2. Muzeum Ziemi Mińskiej
W muzeum prezentowane są przepiękne obrazy nawiązujące historią do miasta Mińska, oraz pamiątki, które związane są z Ochotniczą Strażą Pożarną.

3. Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich
Zbiory poświęcone są Pułku Ułanów Lubelskich, stacjonującego w Mińsku Mazowieckim, były to lata 1921-1939. Historia ukazuje krok po kroku historię oddziału od wojny polsko-bolszewickiej po kampanię wrześniową. Muzeum jest obiektem całorocznym i czynnym od wtorku do piątku, oraz w niedzielę.

4. Miejski Dom Kultury
Mińsk Mazowiecki posiada swój miejski dom kultury w którym co piątek odbywają się plenerowe zajęcia jogi.. Dla dzieci od 4- 18 sierpnia organizowane są warsztaty w postaci wakacyjnej sceny dziecięcej.

5. Grób słynnej Kasztanki
Grób umiłowanej przez Józefa Piłsudskiego, Kasztanki znajduje się w Mińsku Mazowieckim. Były to stajnie 7 Pułków Ułanów Lubelskich w Mińsku Mazowieckim.

6. Wieża ciśnień z I połowy XX w.
Jednym z ciekawszych miejsc w Mińsku jest wieża ciśnień, zaopatrywała ona wcześniej miejscowości i obiekty kolejowe i przemysłowe.

7. Willa doktora Jana Huberta
Zbudowano ją dla doktora Jana Huberta, – był to doktor nauk medycznych, aktywny działacz społeczny oraz założyciel gimnazjum męskiego. Willa ta przyjmowała sławne osobowości, takie jak: Stefan Żeromski, który był spokrewniony z żoną doktora.

8. Najstarsza sosna
Najstarsza sosna w Polsce mieści się w Mińsku Mazowieckim. Jej imię to Wszebora. To przepiękne staropolskie żeńskie imię złożone z członu (wsze- wszystek, każdy, zawsze) oraz (bora-walczyć, zmagać się).

Inwestycja w działki w Kąty-Miąski, to też świetna lokata kapitału.

Poza budową domu na własne potrzeby mieszkaniowe, zakup opisywanej działki w Kąty-Miąski, to również perspektywiczna okazja inwestycyjna. Do 2032 roku, w miejsce obecnej drogi krajowej nr 50, powstanie obwodnica S50 – co podniesie wartość działek budowlanych.

Numery działek w ewidencji to: 419/1 i 419/2.