662 775 008
ul. Nałęczowska 64/6, 02-922 Warszawa
kontakt@amitamieszkania.pl

Pofabryczny budynek 2741 m2 w centrum Żyrardowa

Żyrardów , ul. Lniarska

Opis

Budynek o powierzchni całkowitej 2741m2, usytuowany w samym centrum dawnej Fabryki Lnu w Żyrardowie. Wybudowany z czerwonej cegły w 1918r. na działce o powierzchni 3383m2, z przeznaczeniem na Czesalnię Lnu. W planie zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony pod zabudowę usługowo-mieszkaniową 8 UM, wpisany do rejestru zabytków pod nr 829.

Budynek obecnie parterowy można nadbudować o jedną kondygnację, do wysokości 14 m. Doprowadzone wszystkie media miejskie, posiada własne ogrzewanie gazowe.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się pieczołowicie odrestaurowany budynek Nowej Przędzalni – w całości przeznaczony na mieszkania typu lofty, hala dawnej Tkalni Żakardowej – obecnie pieczołowicie odrestaurowany i przeznaczony na powierzchnie handlowo-usługowe. Dojazd z drugiej strony zapewnia nowa ulica z nowoczesnym budynkiem mieszkalnym i wieloma punktami handlowo-usługowymi.

Żyrardów jest doskonale skomunikowany z Warszawą: dojazd pociągiem trwa zaledwie 28 minut, dojazd A2 35 minut, a trasą S8 30 minut. W centrum miasta znajdują się w większości odrestaurowane budynki dawnych Zakładów Lniarskich im. Rewolucji 1905 r. Powstają również nowe inwestycje wielorodzinne, na terenach powstałych po wyburzeniu obiektów przemysłowych bez wartości historycznej.

Zapraszam do odwiedzenia tego miasta, aby zapoznać się z jego unikalną w skali Europy zabudową industrialną i poznać burzliwą historię jego mieszkańców, organizatorów pierwszego strajku w Królestwie Polskim w 1883r.