662 775 008
ul. Nałęczowska 64/6, 02-922 Warszawa
kontakt@amitamieszkania.pl

Apartament w kamienicy przy ulicy Bednarskiej

Warszawa Śródmieście Mariensztat, ul. Bednarska

Opis

Stare Miasto | Odnowiona kamienica | Przy starych murach Pałacu Kazanowskich 

***

Apartament w stanie deweloperskim z koncepcją aranżacji wnętrza przedstawioną na wizualizacjach

Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze kamienicy a okna wychodzą na zielony dziedziniec. To wyjątkowe i magiczne miejsce w sercu Starego Miasta a jednocześnie bardzo ciche z widokiem na zielone tereny pobliskiego Mariensztatu. Kamienica została w całości wyremontowana, a wnętrza apartamentu przygotowane pod wykończenie. Stylowe trzypokojowe mieszkanie w przepięknej kamienicy przy ul. Bednarskiej 23, zwana Kamienicą Karmelitów Bosych; jej dwukondygnacyjna część frontowa została wniesiona w latach 1770- 1773, natomiast trzypiętrowe oficyny z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami dobudowano około roku 1884.

Budynek oficyny jest murowany, podpiwniczony, strop nad piwnicą kolebkowy lub krzyżowy, stropy parteru i pięter drewniane, dachy drewniane dwuspadowe. Obiekt przetrwał w prawie nienaruszonym stanie do dziś, zniszczenia wojenne spowodowane wybuchem pocisku widoczne na strychu i drewnianym stropie nad ostatnią kondygnacją w południowo-wschodnim skrzydle oficyny.

Lokal mieszkalny zlokalizowany jest na pierwszym piętrze w poprzecznym skrzydle oficyn (między dziedzińcami).

Wejście główne do mieszkania przez reprezentacyjną drewnianą klatkę schodową dostępną z przejazdu bramowego między pierwszym a drugim dziedzińcem. Drugie wejście do mieszkania z mniejszej klatki schodowej, ulokowanej w lewym narożu oficyn, prowadzącej również do przynależnej do lokalu piwnicy. Piwnica lokatorska o wysokich walorach historycznych z uwagi na dawne przeznaczenie jako cela aresztu, z licznymi śladami użytkowania i pozostałościami wyposażenia.

Lokal mieszkalny o powierzchni 100m2 był w XX w. użytkowany przez rodzinę Kakowskich, począwszy od szczególnie zasłużonego dla Warszawy kardynała Aleksandra Kakowskiego i jego późniejszych spadkobierców, w tym ostatniego właściciela Pana Krzysztofa Kakowskiego, znanego warszawskiego architekta.

Po wojnie w ramach kwaterunku lokal podzielono na trzy mieszkania, stąd też wywodzi się potrójna numeracja lokalu. W mieszkaniu o amfiladowym układzie pomieszczeń zostały wydzielone ścianami drewnianymi i murowanymi wspólne kuchnia i łazienka. Instalacje wewnętrzne przebudowywane i dokładane przez kolejne lata użytkowania.

Okna drewniane oryginalne, skrzynkowe z pojedynczymi szybami, okucia ozdobne, klamki z wolutami. Parapety drewniane z ozdobną krawędzią. Drzwi zewnętrzne do lokalu dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe drewniane, ościeżnice ozdobne, skrzydła z kasetonami, pełne, z zachowanymi zamkami starego typu. Drzwi wewnętrzne drewniane w większości oryginalne z ozdobnymi ościeżnicami obejmującymi, dwu i jednoskrzydłowe, skrzydła pełne i szklone, zawiasy oryginalne, klamki powojenne. Drzwi do kuchni z naświetlem. Balkon żeliwny z żeliwną kutą balustradą, po gruntownym remoncie, jakiemu obecnie poddawane są etapowo elewacje oficyny.

Apartament stanowi doskonałe zabezpieczenie majątku jako unikatowa nieruchomość stanowiąca część Starego Miasta. Liczba budynków jest tu ograniczona zarówno tych odnowionych jaki przeznaczonych do renowacji. Warszawska Starówka to prawdziwa perła stolicy! Zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Spośród turystów zagranicznych najczęściej przyjeżdżają Niemcy, Amerykanie i Brytyjczycy. Warszawa oferuje wszystkim przyjezdnym wiele różnorodnych atrakcji. Rekordy popularności biją takie miejsca jak Stare Miasto (numer 1 wśród obcokrajowców), Łazienki Królewskie, Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego i Zamek Królewski czy Muzeum Polin.

Zapraszam na prezentację!