- Rodzaj nieruchomości: Mieszkanie
- Rynek: Wtórny
- Rodzaj transakcji: Sprzedaż
- Metraż: 132.98 m²
- Pokoje: 4
- Miasto: Warszawa
- Dzielnica: Śródmieście
- Ulica: Krakowskie Przedmieście
- Numer oferty: 339148
- Rok budowy: 1906
- Cena za m²: 21431
- Piętro: 2
- Ilość pięter w budynku: 6
- Szczegóły: Balkon
- Rodzaj budynku: Mieszkanie
Opis
Apartament w historycznej kamienicy jest oryginalnym projektem o najwyższej klasie estetyki, istna perełka! Nowoczesny, jasny, przestrzenny i zarazem przytulny. Piękne duże drewniane okna skrzynkowe w całym mieszkaniu pozwalają na podziwianie naturalnego swiatła, efekt dopełniają wysokie na 3,80 m wnetrza oraz przeszklone ściany. 132m2 rozplanowane, zaprojektowane w duchu maksymalnego wykorzystania funkconalnej przestrzeni. Wizytówką wnetrza jest imponujący salon z kominkem który jest doskonałym rozwiązaniem na wydawanie przyjęć czy organizacje spotkań.
Tuż przy Uniwersytecie Warszawskim, popomiędzy bramą Uniwersytetu a pomnikiem Mikołaja Kopernika, spacerem na starówke lub Powiśle, basen oraz fitness w pobliskim hotelu Bristol. Rewelacyjna komunikacja, samochodem pare minut do kluczowych punktów ścislego centrum. Unikalne miejsce, które zapewnia swoim mieszkańcom spokój wygode oraz najwyzszą jakość życia. Lokalizacja oraz ekskluzywne wykończenie czynią tą nieruchomość także idealnym rozwiązaniem na wynajem zarówno krótko jak i długoterminowy dla klienta wymagającego.
W 1909, gdy kamienica nr 16 należała do Marii Liedtke, a nr 18 do jej braci, oba budynki rozebrano i do 1910 na całej działce wzniesiono kamienicę sześciopiętrową (proj. Juliusz Dzierżanowski)
Od nazwiska jednej z lokatorek – słynnej artystki operowej Lucyny Messal – dom zwano popularnie „Pod Messalką”.
Secesyjno-modernistyczna fasada miała asymetryczną kompozycję. Podwórze od południa zamknięte było jednotraktową oficyną boczną, natomiast od wschodu wzniesiono dwutraktową oficynę poprzeczną. W oficynach pomieszczono luksusową łaźnię, otwartą w 1911. W latach międzywojennych mieszkał tu zapomniany dziś literat Ludwik Fiszer.
Wspólnota mieszkaniowa prężnie działa i choć covid nieco spowolnił plany remontowe to można potwierdzić, że jest już zatwierdzony plan sprzedaży poddasza, a za pozyskane środki planowany jest remont elewacji, klatek schodowych i wymiana windy. Taki apartament w odrestaurowanej kamienicy w Warszawie rzadko kiedy kosztuje poniżej 30 000 zł za metr kwadratowy. Dla kupującego jest to więc solidna lokata kapitału o bardzo wysokim potencjale wzrostu!